ÇANAKKALE- KAZ DAĞLARI- BERGAMA TURU

ÇANAKKALE- KAZ DAĞLARI- BERGAMA TURU

Fiyat Alın

ÇANAKKALE-ASSOS-KAZDAĞLARI-AYVALIK-BERGAMA

SİZ DOYA DOYA GEZİN DİYE SÜPER FİYAT KONSEPTİ

GEZİ ROTASI:

ÇANAKKALE - GELİBOLU YARIMADASI – ŞEHİTLİK-ASSOS ANTİK KENTİ -ADATEPE KÖYÜ - KAZ DAĞLARI –TAHTA KUŞLAR ETNOGRAFYA MÜZESİ-ZEYTİN MÜZESİ-AYVALIK-CUNDA-ŞEYTAN SOFRASI-BERGAMA AKROPOLİS-KIZIL AVLU-ARKOLOJİ MÜZESİ-ESKİ BERGAMA-ANTALYA

1 GÜN

ÇANAKKALE - GELİBOLU YARIMADASI – ŞEHİTLİK 

Sabah otobüste alacağımız kahvaltının ardından Feribotla Eceabat’a geçiyoruz. Kilit Bahir Kalesi, Şehitler Abidesi, Seyit Onbaşı Anıtı, Anzak Koyu, Kanlı Sırt, kahramanlıkları destanlaşan şehitlerimiz için yapılmış, (Mustafa Kemal’in “Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum” ifadesiyle bilinen) 57. Alay Şehitliği, tarihimize altın harflerle yazılan ve Çanakkale savaşlarının odak noktası olan, Mehmetçik Parkı’nın içinde bulunan, Allah’a dua eden bir insanın 5 parmağını sembolize eden Conkbayırı Anıtı, milletimizin sömürgeci devletlere karşı kahramanca savaştığı siperleri, Kabatepe, Alçıtepe Köyü, Morto Koyu, ziyaretlerimizi yapıyor, rehberimizden aldığımız bilgilerle hem şehitlerimiz için dua ediyor hem de bu benzersiz destanı yazan atalarımızla gurur duyuyoruz. Vatan sevgisi ve inancın zaferinin yaşandığı, 250.000 askerimizin şehit olduğu coğrafyada ziyaretlerimizi tamamlayarak otelimize dönüyoruz. Çanakkale kent merkezinde Aynalı Çarşı ve Truva Atı’nı görüyor, akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüyoruz.

2 GÜN

ASSOS ANTİK KENTİ -ADATEPE KÖYÜ - KAZ DAĞLARI –TAHTA KUŞLAR ETNOGRAFYA MÜZESİ-ZEYTİN MÜZESİ-AYVALIK-CUNDA-ŞEYTAN SOFRASI 24 Mayıs Cuma

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında zeytinlikler ve muhteşem manzaralar eşliğinde, taş ustalığının en güzel örneklerini barındıran Adatepe Köyü'ne geçiyoruz.Burada vereceğimiz ufak bir mola ile tarihi köyün tadını çıkardıktan sonra Sonrasında Türkiye`nin İlk Özel Etnografya Müzesi olarak bilinen Tahta Kuşlar müzesini, Küçük Kuyu Zeytinyağı Müzesini ve Zeytinli Köyünü geziyoruz. Ayvalığa varıyoruz. İlk olarak Ayvalık Adaları'na hakim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrası'na hareket ediyoruz. Burada Şeytanın ayak izini simgeleyen demir kafes içindeki izi gördükten sonra adalar manzaraları eşliğinde hatıra fotoğraflarımızı çektiriyoruz. Ayvalık merkezde siz değerli misafirlerimize serbest zamandan sonra  Cunda Adası'na doğru yol alıyoruz. Cunda Adası'na (Ali Bey Adası) vardığımızda teknemizden ayrılarak ada turuna başlıyoruz. Arnavut kaldırımlı taş sokaklarda yürüyüş yapıp, denize nazır kafelerde veya renkli dar sokaklarda keyif yapıyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte buluşma ve  otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

3 GÜN

BERGAMA AKROPOLİS-KIZIL AVLU-ARKOLOJİ MÜZESİ-ESKİ BERGAMA-ANTALYA 25 Mayıs Cumartesi

 

Sabah kahvaltımızdan sonra 1 saatlik yolculuk ile Bergama’ya varıyor ve klasik esederlerin sergilendiği Arkeoloji Müzesi, devamında da  Asklepion Sağlık Yurdu'nu geziyoruz. Burada 2.400 yıl önce uygulanmış olan tedavi yöntemleri ve antik çağ bilim adamlarının, doktorlarının, sağlıkçı Asklepiadların kullandıkları araç gereçler görülmeye değer önemli eserler olacaktır. Ardından Bergama tarihini ve kültürünü yakından tanıyacağımız; Ulu Cami (15.yy.), Kale Mahallesi, Domuz Alanı, Kızıl Avlu ve İstiklal Caddesi gibi önemli sembolleri olduğu, özgün mahalle ve eserlerin bulunduğu yerlerden geçeceğiz. Son olarak 2014 yılında Unesco Dünya Mirası Listesine girmiş olan Bergama Akropolü’nü ziyaret ediyoruz ve Antalya’ya geri dönüş yoluna geçiyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • ANTALYA ÇIKIŞLI ULAŞIM
  • 2 GECE OTEL KONAKLAMASI
  • 2 SABAH KAVALTISI
  • 2 AKŞAM YEMEĞİ
  • KOKARTLI REHBERLİK HİZMETİ
  • SEYAHAT SİGORTASI

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • ÖĞLE YEMEKLERİ
  • MÜZE VE ÖRENYERİ ÜCRETLERİ
  • YAPILAN ALIŞVERİŞLER
  • OTELDE ALINAN İÇECEKLER
  • AYVALIK TEKNE ÜCRETİ
  • İLK GÜN KAHVALTI
Rezervasyon Oluşturun