YEŞİL KARADENİZ TURU

YEŞİL KARADENİZ TURU

Fiyat Alın

 

1 GÜN

ANKARA, SUNGURLU, ÇORUM, AMASYA, FERHAT İLE ŞİRİN, YEŞİL IRMAK, MUMYA MÜZESİ, ARKEOLOJİ MÜZESİ, BAYEZİD KÜLLİYESİ, YALI BOYU EVLERİ, SAAT KULESİ, ŞEHZADELER GEZİ YOLU, HAZERANLAR KONAĞI, KRAL KAYA MEZARLARI, PERŞEMBE YAYLASI, ORDU BOZTEPE TELEFERİK 10 Nisan Çarşamba

 

Siz değerli misafirlerimizle Özdilek Avm önünde buluşmamızın ardından  Karadeniz Rüzgârı ve Batum Turuna başlıyoruz. Afyon’da  vereceğimiz molanın ardından Ankara'da bulunan misafirlerimizi alarak Sungurlu Ulusoy Dağ Dinlenme Tesislerinde vereceğiz moladan sonra Amasya Yeşilırmak kıyısında bulunan Restoranda kahvaltımızı (Ekstra) alıyoruz. Ardından Osmanlılar döneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’yı gezmeye başlıyoruz. Ferhat ile Şirin Âşıklar Müzesine gidiyor Şirine olan aşkı uğruna Ferhat’ın deldiği dağ olarak bilinen Ferhat su kanalını görüp hikâyelerini dinleyip fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Amasya ve çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Etnografya ve Mumya Müzesi ile başlıyoruz. Müzede Hititlerden Romalılara, Selçukludan, Osmanlıya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Müze gezimizin ardından Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu EvleriŞehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşilırmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikâyesi ile büyüleyen Kral Kaya Mezarlarını panoramik görüp fotoğraflayıp Amasya’dan ayrılıyoruz. Siz değerli misafirlerimiz ile ekstra Perşembe Yaylası turumuz için Ordu'nun menderesleri ile ünlü Aybastı ilçesinde bulunan deniz seviyesinden 1500m yükseklikte bulunan meşhur Perşembe Yaylasına gidiyoruz. Perşembe Yaylasına geldiğimizde öncelikle öğle yemeğimizi Mola Restoranda menü olarak alıyoruz (Ekstra). Öğle yemeği molamızın ardından burada Karga Tepesine çıkıp Emir Kümbet Şehitliğini görüp Perşembe göletinin fotoğraflarını çekiyoruz. Serbest zamanın ardından yönümüzü Aybastı ve Fatsa ilçelerini geçerek Ordu ilimize Doğru yola çıkıyoruz. 485 metre yükseklikteki Ordu Boztepe’ye çıkmak için Boztepe Teleferik Parka varıyoruz. Teleferik ile Boztepe’ye yükselirken (Ekstra) fotoğraf makinelerimizi hazırlayalım. Zirveye ulaştığımızda şehrin muhteşem manzarası eşliğinde kahvelerimizi yudumluyoruz, kahve molamızın ardından Rehberimizin sizlere vereceği serbest zaman sonrasında Ordu veya Giresun’da  bulunan otelimize varıyoruz. Turumuzun İlk gecesi akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

 

2 GÜN

GİRESUN ADASI & KALESİ, TRABZON SÜMELA MANASTIRI, UZUNGÖL, LUSTRA VE KARESTER YAYLASI, FIRTINA DERESİ 11 Nisan Perşembe

 

sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Giresun Fındığı alma imkânınız olacak ve Fındık kreması, Pikola Fındık, Krokan, Fındık Ezmesi gibi birçok ürünü bulabilirsiniz. Daha sonra rehberimizin anlatımları ile birlikte Giresun Adasını ve Giresun Kalesini Panoramik olarak görüyoruz ve Trabzon Vakfıkebir & Akçaabat İlçelerini geçiyoruz ve Altındere Milli Parkı sınırları içinde bulunan Maçka ilçesindeki Sümela Manastırı’nı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Altındere Milli Parkında bulunan minibüsler ile (Ekstra) Sümela Manastırı'na ulaşan patika yola çıkıyoruz. Yaklaşık 350m yolculuğumuz sonrasında manastırın açık olan bölümlerini rehberimizin anlatımı eşliğinde fotoğraflıyoruz. Karadeniz’e gelmişken meşhur Hamsiköy sütlacını yemek için Restoranımızda kısa bir mola veriyoruz ve ardından Hancıoğlu Restoranda mola veriyoruz (Ekstra). Bölgenin yöresel yemeklerini tattıktan sonra yönümüzü Of - Çaykara - Taşkıran güzergâhından Uzungöl’e doğru her iki tarafını kaplayan ağaç türleri, asma köprüleri, sakin akan gölün verdiği huzur ile yürüyüş yapabilir, Uzungöl'ü doya doya yaşayabilirsiniz. Ekstra tur olarak düzenleyeceğimiz Lustra ve Karester Yayla Turu minibüslerimiz ile 2400 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyor, Yayla Evlerinden bir tanesine konuk oluyor çaylarımızı içiyoruz. Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüşten sonra Uzungöl’e geri dönüyoruz, ekstra olan bu tura katılmayan misafirlerimiz için serbest zaman verilecektir. Uzungöl'de vereceğimiz serbest zamanın ardından aracımıza binip Rize istikametinden Çayeli'ne doğru ilerliyoruz gezimizin ardından dinlenmek için otelimize hareket ediyoruz. Turumuzun İkinci akşamı konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

 

3 GÜN

GÜRCİSTAN, BATUM, ÇORUH NEHRİ, ORTA CAMİİ, MEDEA HEYKELİ, PİAZZA MEYDANI, ASTRONOMİK SAAT, ALFABE KULESİ, ORTA CAMİ, ALİ VE NİNO HEYKELİ, SAAT KULESİ, CASİNO, AYDER YAYLASI, GELİN TÜLÜ ŞELALESİ, HORON DÜZLÜĞÜ, FIRTINA DERESİ, ÇAMLIHEMŞİN, ŞENYUVA KÖYÜ, ÇA 12 Nisan Cuma

 

 Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Batum turuna katılacak misafirlerimiz ile otobüsümüze biniyoruz ve Türkiye ile Gürcistan arasında sınır olan Sarp Sınır Kapısına geçerek gümrük işlemlerimizi yapıyoruz. İşlemlerimizin ardından karşı tarafta bizi bekleyen aracımızla buluşuyor (Ekstra) ve Batum gezimize başlıyoruz. (NOT: Batum Turuna veya Mencune Şelalesi turuna katılmayan misafirlerimize Hopa'da serbest zaman verilecektir.) İlk olarak küçük bir sahil kasabasında bulunan Gonio Kalesi'ni panoramik olarak görüyoruz. Burada Ahalsopeli ve Adlia’yı birbirine bağlayan taş köprüyü Gonio Köprüsü’nün altından Çoruh Nehri’ni seyredip, dillere destan olan Ters Ev için küçük bir fotoğraf molası veriyoruz. İlk Olarak Orta Camii ile turumuza başlıyoruz.  Ardından Avrupa Meydanı'nda göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’nin hikâyesini dinleyip, sonrasında Piazza Meydanı’na geçiyoruz. Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda bilgiler aldıktan sonra Ortodoks mezhebine ait Saint Nicholas Kilisesi'ni geziyoruz. Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşa edilmiş kilise aktif olarak kullanılmaktadır. Tiyatro Meydanı’nda, altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binası'nı, Meryem Ana Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesi'ni görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp alışveriş ve Casino da vakit geçirmek isteyen misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında aracımıza geçiyoruz ve Türkiye'ye geri dönüş işlemleri için Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz, giriş işlemlerini hallettikten sonra dileyen misafirlerimiz Free Shoplarda alışveriş yapabilir. Alışveriş sonrası Türkiye'de bulunan aracımıza geçiyoruz ve öğle yemeğini yemek üzere Hopa'da bulunan restoranımıza geçiyoruz (Ekstra).Bir sonraki durağımız Fırtına Vadisi olacak, burada sizlere Zipline ve rafting için zaman verdikten sonra Ekstra olarak bizleri bekleyen minibüslere binerek Çat Vadisinde Şenyuva Köyü, Çinçiva Köprüsü, Zilkale’yı görüp Ayder yaylasına çıkıyoruz. Akşam yemeği Otelimizde olacak.
 

Not: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum'a üzerinde TC kimlik numarası bulunan Yeni Kimlik ve Pasaport ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet, kurum kimlikleri vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM'A geçişleri için NOTER’den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur.

DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. 150 TL OLAN ÇIKIŞ ÜCRETİ MİSAFİR TARAFINDAN ÖDENİR. RESMİ OLARAK 01.09.2019 TARİHİ İTİBARİ İLE ESKİ NÜFUS CÜZDANLARI İLE GÜRCİSTAN'A GEÇİŞ SAĞLANAMAYACATIR.

4 GÜN

RİZE BEZLERİ, SÜRMENE BIÇAK,ÇAY FABRİKASI,TRABZON AYASOFYA,KAZAZİYE,YÖRESEL LEZZETLER 13 Nisan Cumartesi

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından 1350m yükseklikte bulunan Ayder Yaylası'na çıkıyoruz. Burada bulunan Gelintülü Şelalesi, Horon Düzlüğü gezilerimizi tamamlayıp, rehberimiz Ayder Yaylasında sizlere serbest zaman veriyor, dileyen misafirlerimiz Keyifli bir yürüyüş yapabilir yöre insanlarıyla sıcak bir sohbet edebilir burada bulunan mekânlarda çay kahve keyfi yapabilirsini Rize Bezi Atölyesi'ne gidiyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücuttaki teri çekip vücudun serin ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından panoramik olarak Rize Kalesi'ni görüyoruz. Trabzon'a doğru geri dönüş yoluna geçiyoruz. Karadeniz’in en lezzetli ve kaliteli Çay Fabrikası ziyareti ve çay içimi ve lezzeti güzel dökme ve aromalı çay üretim tesislerimizi ziyaret edip çay toplama işlemlerine katılıp alışverişlerimizi tamamladıktan sonra yönümüzü Sürmene istikametine çeviriyor yüzyıllardır süre gelen bıçakçılık imalatı hakkında bilgi alıyoruz. Alışveriş sonrası Trabzon merkezde bulunan Ayasofya Cami gezip Trabzon’a has el işçiliği olan Kazaziye hakkında bilgi aldıktan sonra yol üstünde yöresel lezzetleri tatmak için duruyoruz. Gezimizin ardından, dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz, Turumuzun dördüncü akşamı konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

 

5 GÜN

ORDU, YASON BURNU, TERME, SAMSUN, ATATÜRK ONUR ANITI, BANDIRMA VAPURU, GAZİ MÜZESİ, TÜTÜN İSKELESİ 14 Nisan Pazar

 

Son sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Yunan Mitolojisinde Altın postu almak için giden Yunan Kahraman İason’dan adını almış Yason Burnu’na uğruyoruz, burada yapacağımız yürüyüş ve serbest zamandan sonra  Termede Ulusoy Tesislerinde sizler için vereceğimiz çay ve kahve molası sonrası yönümüzü Cumhuriyetimizin en önemli mihenk taşlarından biri olan Kızılırmak ve Yeşilırmak’ın denize döküldüğü bölgede yer alan Samsun'a varıyoruz. İlk olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919 'da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun'a geldikleri vapur olan Bandırma Vapurunu ziyaret ediyoruz. Samsun Belediye Parkında Samsun'un simgesi haline gelmiş, Mustafa Kemal Atatürk'ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avusturalya' lı Heykeltraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Atatürk Onur Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a geldiğinde kaldığı otel olan Mantıka Palace (Gazi Müzesi)'ı ziyaret edip, ulu önder Atatürk’ün Milli Mücadele’nin ilk meşalesini yakmak üzere Samsun’a ayak bastığı ilk nokta olan Tütün İskelesini ziyaret ediyoruz ve Samsundaki gezimizi tamamlayıp yönümüzü Antalya’ya çeviriyoruz, Mondo Touristic ekibi olarak bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ediyoruz, Saygılarımızla.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

►Antalya çıkışlı Lüx otobüslerle ulaşım

►Otellerde 4 Gece  Konaklama

►Otellerde 4 sabah Kahvaltısı

►Otellerde 4 Akşam Yemeği

►Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

►CANDİD TOUR Güvencesi

►1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

►Tüm Öğle Yemekleri

►1. Gün Sabah Kahvaltısı ve 6. Gün Akşam Yemeği

►Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

►Tüm Özel Harcamalar

►Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

►Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

►Karaster Lustra yayla ücreti

►Zilkale minübüs ücreti 

►Karagöl minübüs ücreti 

►Batum Ulaşım ücreti